Módní ikony, které oslovily naprosto celý svět

Móda k ženám neodmyslitelně patří, o tom není žádných pochyb. Během dlouhých let vznikla velká spousta outfitů. Některé z nich se do módního světa zapsaly doslova nesmazatelně. Obvykle díky tomu, že je mezi ostatní lidi přinesly módní ikony. Významné ženy ovlivňující svým oblékáním doslova celý svět. Pojďme si společně představit pět nejvýznamnějších ikon.

Nesmrtelná Marilyn Monroe

Když se řekne módní ikony, každého určitě napadne Marilyn Monroe. Právě z ní a jejích modelů doslova sršela vášeň. Marilyn Monroe si zakládala na hlubokých výstřizích a dávala přednost přiléhavým šatům. Právě její pověstné vypasové šaty nosí spousta žen po celém světě dodnes. Není to ovšem pouze Marilyn patřící mezi světové módní ikony.

Jaké jsou další módní ikony?

Módu a oblékání po celém světě ovlivnily ještě ostatní populární ženy. S jejich jmény, a především stylem oblékání Vás blíže seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Kdo další zasáhl do módního světa?

Byla to například Audrey Hepburn, Grace Kelly, Brigitte Bardot a princezna Diana.

Čím se vyznačovala princezna Diana?

V jejím případě šlo o jistou nadčasovost. Anglická móda pojatá velice jednoduchým stylem, který kopírovaly ženy naprosto všude. Vedle výrazných barev dávala přednost kalhotám v kombinaci s halenkami.

Co přinesla Audrey Hepburn?

S touto slavnou ženou se nejvíce pojí její malé černé šaty. Velice často kombinovala černou barvu s bílou. Pokud jde o kalhoty, jasnou volbou byl capri styl.

Čím vynikala Grace Kelly?

Nadčasové střihy, konzervativní oblékání a luxus. Tak nějak lze charakterizovat jednoduchost módního stylu monacké kněžny. Její elegance spočívala v sukních áčkového typu nebo v pouzdrových sukních.

Jaký styl oblékání nastolila Brigitte Bardot?

Brigitte byla sex symbolem své doby. Typické pro ni byly pouzdrové šaty. Dávala přednost kozačkám nad kolena, ráda se oblékala do leopardích vzorů a její modely zdobily puntíky. Brigitte Bardot dokázala zkombinovat barvy a střihy, o kterých si ženy myslely, že nikdy nepůjdou k sobě.