Dámské bundy probrané do nejmenších detailů

Ženy si v módě jednoznačně libují, o tom není žádných pochyb. Stačí se podívat do jakéhokoliv butiku, kde převládají džíny a mnohé oděvy. Jednou z kategorií jsou také dámské bundy. Ty nabývají nejrůznějších podob dle toho, v jakém ročním období je budete nosit nebo k jakým účelům jsou. Jestliže hledáte inspiraci při výběru bund, začtěte se do následujících řádků.

Roční období jako odrazový můstek

Asi správně tušíte, že roční období je taková pomyslná startovací meta při nákupu nové dámské bundy. Jiné bundy pořídíte na jaro, na léto a odlišné zase na zimu. Důležitou roli hraje především funkčnost a zateplení. Zároveň musíte přihlížet ke stylu provedení konkrétního produktu. Jiné jsou bundy určené pro volnočasové aktivity a odlišné ty do divadla.

Dámské bundy – Na co se zaměřit?

Výběr nové dámské bundy si ovšem žádá konkrétní informace, které Vám přineseme v níže uvedených otázkách a odpovědích. Prostřednictvím nich zjistíte, k jakým vlastnostem byste měli podrobněji přihlížet.

Jaké jsou bundy z pohledu výrobního materiálu?

Vybírat si můžete mezi bundami péřovými, softshellovými, fleecovými, ale také vlněnými a syntetickými. Výjimkou nejsou ani produkty šusťákové, džínové a kožené.

Mají bundy nějaké speciální vlastnosti?

Ano, v závislosti na konkrétním modelu to mohou být oboustranné bundy, kapuce, YKK zipy, sněhové pásy, reflexní prvky, odvětrávání v podpaždí, podlepené švy a jiné funkční doplňky.

Jaké jsou střihy dámských bund?

Ženy velice často dávají přednost dlouhým bundám, které zabraňují profouknutí dolních partií těla. Výjimkou ovšem nejsou tzv. bombery čili krátké bundy. Z pohledu střihu lze jmenovat trenčkoky, slim fit a regular fit.

Je důležitá prodyšnost bundy?

Určitě. Právě prodyšnost zajišťuje odpařování vody ven. S tím do jisté míry souvisí také paropropusnost. K těmto parametrů přihlížejte primárně u výběru funkčních bund pro volnočasové aktivity.

Jaká je optimální hmotnost bundy?

Za lehký standard jsou považovány bundy s hmotností kolem 400 gramů. Ty nejlehčí mají 100 gramů, naopak zimní bundy jsou podstatně těžší.