Dámský svetr můžete vybírat podle své postavy

Chystáte se rozšířit svůj šatník? Kromě módních doplňků plánujete pořídit nákup i něčeho teplejšího? Potom se jasnou volbou stane dámský svetr. Ten unosíte nejenom v zimě, ale v případě lehčích svetříků může jít o vynikající volbu pro letní noci. Svetr musí ženě především slušet. Pokud nemáte představu o tom, jaký svetr Vám padne nejlépe, začtěte se do následujících řádků.

Začněte volbou vhodné velikosti

Ještě, než se zaměříte na produktové nabídky jednotlivých výrobců, měly byste si ujasnit, jakou velikost vlastně potřebujete. Dobře padnoucí dámský svetr je základ všeho. V tomto směru Vám bude nápomocna tabulka velikostí prezentovaná níže.

VelikostKonfekční velikostObvod hrudníku
XS3486 cm
S36 až 3888 cm
M40 až 4296 cm
L44 až 46104 cm
XL48 až 50112 cm
Dámský svetr musíte vybírat podle příslušné velikosti.

Důležité je zmínit, že každý výrobce má trochu odlišné značení, takže pro jistotu si prohlédněte jeho tabulku velikostí. Ta výše uvedená se však může stát Vaším odrazovým můstkem.

Dámský svetr podle ženské postavy

Máte postavu jablka? Potom zapomeňte na jakékoliv zdobné svetry, které takovou fyzickou muskulaturu naopak rozšiřují. Vybírejte si svetry s výstřihem. Tzn., vsaďte na véčkový střih a společně s ním cilte na zeštíhlení nohou. Takže, svetřík v kombinaci se sukní bude určitě ideální volbou.

Jestliže máte postavu hrušky, naopak se snažte odvádět pozornost od plnoštíhlé dolní části Vašeho těla. Takového výsledku lze docílit vhodnou délkou svetru. Ten by měl být dlouhý tak akorát k bokům. Zde se nemusíte omezovat z pohledu nejrůznějších ozdobných doplňků, jakými jsou volány a podobně. Zároveň tíhněte spíše ke světlejším tónům.

Dámský svetr pro postavu přesýpacích hodin

Postava přesýpacích hodin patří k těm nejlepším z pohledu ženské krásy. Pro takové ženy jsou vhodné svetry libovolného provedení a zpracování. Vyniknou například svetry se zavazováním v pase a výše nad boky. Svetřík mimochodem můžete nosit i na dámské šaty, popřípadě vsadíte na skinny džíny pro zvýraznění štíhlých nohou.