Džíny musí padnout - Vyberte si je podle postavy

Když se zamyslíte nad tím, jaký druh oblečení nosíte nejčastěji, určitě se Vám vybaví džíny. Univerzální ošacení využitelné v rámci jakýchkoliv příležitostí. Kalhoty tohoto typu můžete nosit do práce, za zábavou, ale také během procházek a jiných aktivit. Možná právě proto byste měly vědět, jaké možnosti při jejich výběru vlastně máte.

Začněte vhodnou velikostí

Chcete si koupit nové džíny? Pak musíte vědět, jaká je Vaše velikost. I s tím Vám poradíme. Využít můžete níže prezentovanou tabulku níže, ve které naleznete české, ale i evropské označení pro jednotlivé velikosti kalhot.

Velikost EUVelikost CZČíselné označení
XS3426 – 27
S3628 – 29
M3829 – 30
L4031
XL4232
Džíny je vhodné vybírat podle správné velikosti.

Dámské džíny samozřejmě zakoupíte i v nižších velikostech, což dokazuje označení XXS. Opakem toho jsou velikosti pro plnoštíhlé dámy – XXL, 3XL, 4XL a 5XL.

Jaké dříny si vybrat?

Z pohledu střihu máte rozhodně na výběr. K volbě konkrétního produktu přistupujte i z pohledu vlastní postavy. Když máte postavu chlapeckou nebo sportovní, můžete své křivky podpořit modely označovanými jako high waisted skinny. Jestliže naopak chcete ještě více zvýraznit Vaši štíhlou postavu, potom vyzkoušejte samotné skinny. Alternativou jsou straight jeans. V obou případech si ale hlídejte tu správnou výšku pasu. Pro větší pružnost je vhodné, aby džíny měly dostatek elastanu.

Džíny pro ostatní typy postav

Ženy mají nejrůznější postavy, proto rozhodně nemusíte končit výše popisovaným. Zaměřit se můžete i na jiné džínové kalhoty. Pokud chcete dát vyniknout Vaší přednosti v podobě boků a stehen, nebojte se sáhnout po módní zbrani zvané bootcut. Jestliže bojujete s postavou ve tvaru hrušky, budou Vás zajímat kalhoty s vyšší pasem. Nakonec ani jablko nepřijde vniveč. Tyto rysy si žádají také odpovídající střih kalhot. Jedná se o rovný střih nohavic mnohdy označovaný jednoslovným výrazem straight. Držte se výše uvedených rad a pořiďte si kalhoty, které Vám padnou do nejmenšího detailu.

Publikováno: 04. 06. 2021

Kategorie: móda

Autor: FrantisekSokol

Tagy: bootcut | dámské dříny | džíny | high waisted skinny | jeans | skinny | straight | straight jeans | velikost | velikosti