Kabelky k pravým dámám neodmyslitelně patří

Výbava ženského šatníku, to jsou nejenom elegantní boty, šaty, džíny nebo dámské prádlo. Chybět nesmí ani jeden z nejdůležitějších doplňků. Jsou to kabelky. Prvek pro ukládání nejrůznějších věcí nabývající bezpočtu podob. Kabelka může být velká, malá, kožená i textilní. O tom a mnohém dalším Vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Odpovězte si na zásadní otázku

Ještě, než se pustíte do výběru nové kabelky, musíte si odpovědět na jednu důležitou věc. Kam konkrétní kabelku budete nosit? Je rozdíl, zda půjde o model pro společenskou událost nebo každodenní nošení. Zároveň byste měli vědět, co všechno v ní budete nosit. Když tohle všechno tušíte, můžete začít nakupovat.

Výběr kabelky od A až do Z

Podstatné je vědět například to, že kabelka nemusí být pouze kožená. Levnější variantou je například syntetická kůže, jejíž odolnost bude o něco menší nežli u kůže. Snadno se čistí textilní kabelka. Narazit můžete i na extravagantní typy zhotovené z nylonu a polyuretanu. O jednotlivých typech kabelek se zmíníme níže.

Jak vypadá shopper kabelka?

Anglické pojmenování této kabelky je celkem jasně vypovídající. Jde o větší kabelku, kam můžete vložit více věcí. Nejsou to jenom doklady, mobilní telefon a základní kosmetika, ale také nákup a jiné věci.

K čemu se hodí psaníčko?

Psaníčko je minimalistickým typem kabelky nacházející upotřebení hlavně při společenských událostech. Obvykle se nenosí ani přes rameno, ale pouze v ruce. Díky tomu nabývá menších rozměrů.

Co si představit pod slovem crossbody?

Nejde ani tak o konkrétní typ kabelky, jako spíše o způsob jejího nošení. Kabelka nošená stylem crossbody se nosí křížem přes tělo. To se sebou přináší řadu výhod. Například máte obě ruce volné a kabelka Vám nespadne.

Jaké jsou další typy kabelek?

Jmenovat lze například hobo ga, trapeze bag nebo klasický kufřík v malé verzi.

Jaký typ zapínání zvolit?

To záleží na Vašich potřebách a zvycích. Ideální je celozapínání, magnetické zapínání, popřípadě jsou kabelky bez zapínání.