Menstruace – Babské rady na její zmírnění

Menstruace nebo také menstruační cyklus. Typická záležitost žen v podobě opakujícího se krvácení. Velice často se můžete setkat s označením měsíčky, menzes nebo perioda. Krvácivý proces se kromě žen týká jen omezeného množství tvorů na planetě. Je to pouze 1,5 % druhů ostatních savců. Jestliže máte silnou a obtěžující menstruaci poradíme Vám, jak ji zmírnit prostřednictvím babských rad.

Menstruace v číslech

Nejprve se zmíníme o několika důležitých faktech souvisejících se samotnou menstruací. Jsou to primárně statistické a číselné údaje, o kterých by měla vědět každá žena. Všechno podstatné vyčtete z tabulky prezentované níže.

PředmětHodnota
Obvyklá doba trvání3 až 5 dní
Průměrná doba cyklu28 dní
Ztráta krveCca 50 ml
Počet fází menstruace3 fáze
Informace související s ženskou menstruací.

V rámci komplexnosti doplníme tři zmiňované fáze z tabulky. Kromě samotné menstruace je to také folikulární fáze a ovulace. Ta představuje nejideálnější období pro oplodnění.

Jak vyzrát na menstruaci?

Nyní už se ale pojďme zaměřit na slibované babské rady, které Vám pomohou přečkat opakující se menstruaci. Jednou z nich je například citronová šťáva. Při pravidelném pití nápojů v období krvácení se můžete postarat o její zmírnění. Obdobné účinky má také skořice. Ta je navíc protizánětlivá. V ideálním případě ji stačí popíjet dvakrát denně. Jako takovou pomyslnou prevenci během menstruace lze zvolit kontryhel. Jeho účinky jsou známy od pradávna, a to jak ve formě nápoje, tak bylinných koupelí.

Když se během menstruačního cyklu potýkáte s obtěžujícími bolestmi, zkuste se zaměřit na léčivé a zklidňující účinky maliníku. S hormony v pozitivním slova smyslu dobře zatočí i jablečný ocet. Bolesti v podbřišku lze pochopitelně tlumit osvědčenými procesy. Někdy pomůže jen přiložení sáčku s ledem, jehož chladivé vlastnosti Vám jistě pomohou. Jako obecnou pomoc v rámci reprodukčního systému nebo menstruace můžete volit šípek. Z něj si připravte šípkový čaj a bude Vám dobře. Nakonec zmíníme ještě přidanou hodnotu sezamových semínek.

Publikováno: 17. 06. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: FrantisekSokol

Tagy: babská rada | babské rady | cyklus | krev | krvácení | menstruace | ovulace | rada | rady | ženská menstruace