Nemoci, které postihují primárně ženy různého věku

Každého z nás může postihnout nějaká ta nemoc. Je ovšem pravdou, že existují nemoci, které jsou typické spíše pro ženy. Menstruace je zdárným příkladem. I když jí nelze považovat za onemocnění, ale za běžný a stále se opakující jev. Pojďte se s námi zaměřit za ty nejčastější zdravotní obtíže žen.

Nepravidelný menstruační cyklus

A u menstruace jako takové zůstaneme. Ta sama o sobě není ničím neobvyklým. V určitý typ onemocnění se však mění v okamžiku, kdy dochází k nepravidelnému cyklu. V ten moment je zřejmé, že má žena nevyrovnané hormony v podobě progesteronu a estrogenu. Tento problém mohou způsobovat další nemoci, včetně těch psychických.

Ostatní ženské nemoci

Ve výčtu ženských nemocí budeme samozřejmě pokračovat. Nepříjemnou záležitostí je například zánět vaječníků nebo rakoviny spojené s ženskými orgány. Výjimkou není ani premenstruační syndrom, endometrióza, neplodnost a mnohé jiné. Na to nejdůležitější týkající se ženských nemocí Vám odpovíme prostřednictvím níže uvedených otázek.

Jakou zkratku má premenstruační syndrom?

Na tento typ ženského onemocnění lze kromě jiného narazit pod zkratkou PMS.

Co je to premenstruační syndrom?

Jde o bolesti hlavy, podbřišku, změny nálady a lehké deprese, které se vyskytují zhruba jeden až dva týdny před menstruací. Hlavní příčinou je obvykle nedostatek železa v těle. Přispět k němu mohou i různá psychická onemocnění.

Co je to endometrióza?

Tato nemoc souvisí s výstelkou dutiny děložní a projevuje se bolestivou menstruací. Zanedbání této nemoci může vést až k neplodnosti ženy.

Jaké typy rakoviny ohrožují především ženské pokolení?

Typickým příkladem je rakovina prsu. Její výskyt se zvyšuje s překročením věku 45 let. Právě z toho důvody by měly ženy pravidelně na vyšetření mamografem. Druhé nejčastější onemocnění je rakovina děložního čípku.

Jak dochází k neplodnosti u ženy?

Povětšinou je tento stav zapříčiněn poruchou hormonálních stavů a ovulace. Šance na neplodnost u ženy se zvyšuje s věkem. Za pomyslnou hranici je brán věk 35 let.