Zdravý životní styl má několik důležitých fází

Chcete se vyhnout běžným ženským nemocem a toužíte se cítit skvěle? Potom musíte vsadit na zdravý životní styl, který se pozitivním způsobem promítá nejenom do fyzické schránky, ale také do psychiky. Žít zdravě znamená dobře se stravovat, pravidelně se hýbat a naučit se několika zásadním návykům. S tím vším Vás nyní seznámíme.

Strava je základ všeho

Vaším pomyslným odrazovým můstkem bude dodržování správného stravování. Díky tomu, že se zaměříte na ovoce, zeleninu a optimální přísun bílkovin a sacharidů prospějete tělu, a ještě můžete zhubnout. Nutná je však pravidelnost a disciplína z pohledu stravy, jinak by Vás mohl potkat nemilý jo-jo efekt.

Zdravý životní styl – Pohyb a spánek

Ideální životní styl podpoříte dostatečným množstvím pohybu. Volte aerobní činnosti podporující dobrou funkčnost srdce. Pokud na sport nemáte dostatek času, i obyčejná chůze v odpovídající délce se počítá. Inspirovat Vás mohou například kolektivní sporty. Tělo si ovšem zaslouží něco více než jenom pohyb. Je to také spánek. Energetický výdej musí být doplněn stravou a dostatečně dlouhým spánkem. Tím podpoříte i případné hubnutí.

Zdravý životní styl v číslech

Přejděme ale od obecných rad ke konkrétním číslům. V tabulce prezentované níže Vám přinášíme několik důležitých informací, o nichž byste měli vědět. Týkají se všeho výše uvedeného.

PředmětHodnota
Optimální doba spánku7 až 8 hodin
Pravidelný pohyb3x týdně
Délka pohybu40 minut
Množství zeleniny na talíři1/4
Pár rad, jak vyzrát na zdravý životní styl.

Kromě prezentovaných rad byste měli dodržovat i nějaké další. Zdravý životní styl například podpoříte tím, že ze svého života vypustíte kouření cigaret. Alkohol přesunete na vedlejší kolej a budete se mu oddávat pouze výjimečně a v omezené míře.

Na zdraví ženy má velký vliv také psychika. To znamená, naučte se ovládat svůj stres a pokud možno se vyhýbejte situacím, které ho přivozují. Uvidíte, že spojením všeho výše zmíněného se dopracujete k lepšímu a zdravějšímu stylu. Ten prospěje Vašemu tělu i mysli.