Ženské aktivity, které prospějí Vašemu zdraví

Zdravé a krásné tělo Vám určitě nezajistí pouze precizní péče o pleť a dokonalý jídelníček. Chcete-li mít pevné tělo, dobrou kondičku, vitální zdraví a obranyschopný organismus, zaměřte se na vhodné pohybové aktivity. V rámci aerobního pohybu jich existuje hned několik a kladným způsobem se mohou promítnout do Vašeho zdraví. A jaké ženské aktivity to jsou?

Začněte chůzí a přejděte na běh

Odrazovým můstkem se Vám stane chůze, respektive pěší turistika. Stačí i relativně pomalá chůze a za pár desítek minut spálíte dostatek kalorií. Když naberete potřebnou kondičku, můžete cílit na běh. V jeho případě je třeba naučit se správným návykům běhání, aby Vás nebolely některé části těla. Spalování kalorií však bude o to výraznější. Doporučit lze také nordic walking.

Ostatní ženské aktivity

Mezi populární ženské aktivity se určitě řadí cyklistika, která Vám zprostředkuje spoustu nových zážitků. Oproti běhu se budete moci vydat mnohé dál. Navíc v době, kdy existují elektrokola. Mezi oblíbené letní sporty se řadí i beach volejbal. Prostřednictvím něho posílíte vybrané partie těla a spálíte poměrně dost kalorií.

Jestliže nemáte povědomí o tom, jak moc efektivní jsou jednotlivé pohybové aktivity z pohledu spálených kalorií, prozradíme Vám to. Potřebné údaje můžete vyčíst v tabulce uvedené níže.

SportSpálené kalorie
Půlhodinová chůze130 kalorií
Beach volejbal 30 minut275 kalorií
Půlhodinová cyklistika204 kalorií
Hodinový běh390 kalorií
Kolik kalorií spálíte při různých sportech?

Jak můžete vidět, při těchto ženských aktivitách se rozhodně zapotíte a spálíte odpovídající množství kalorií. To se postupně projeví na ubývajícím tuku a formování postavy.

Komplexní ženské aktivity

V rámci výše prezentovaných aktivit vždy posílíte konkrétní část těla. Pokud se chcete věnovat pohybu, který bude komplexní, zaměřte se na plavání. V rámci něho posílíte nejenom celé tělo, ale zároveň svému tělu dopřejete i patřičné osvěžení promítající se do zvýšené obranyschopnosti a lepší imunity. Pohyb je zkrátka zdravý po všech stránkách, proto ho v žádném případě nepodceňujte.

Publikováno: 11. 06. 2021

Kategorie: Ženy

Autor: FrantisekSokol

Tagy: beach volejbal | běh | chůze | cyklistika | nordic walking | plavání | sport | sporty | ýženy | ženské aktivity