Ženský přechod se skládá že čtyř hlavních fází

Ženský přechod nebo také menopauza. To je přirozený proces v životě každé ženy. Jde o určitý projev postupného stárnutí, kdy se ztrácí menstruace a dochází ke snižování hladiny hormonů. Je to estrogen a progesteron. Po menopauze už ženy nejsou schopny oplodnění. Toto období se obvykle dostaví mezi 40. a 60. rokem života.

Menopauza má čtyři fáze

V následujících řádcích Vám prozradíme, jak jsou označovány všechny čtyři fáze ženského přechodu. Tou prvotní je předčasná menopauza. Jestliže chcete znát ženský přechod do nejmenšího detailu, zodpovíme Vám všechny důležité otázky týkající se tohoto tématu.

Jaké jsou zbývající tři fáze?

Dále je to premenopauza, perimenopauza a postmenopauza.

Co je to předčasná menstruace?

Pojmenování této fáze je celkem výstižné. Začnou se projevovat první předčasné příznaky menopauzy. Ženský přechod může být v této fázi spojen s autonomním onemocněním.

Co je to premenopauza?

Ve své podstatě jde o první oficiální fázi menopauzy. Jedná se o nejdelší období celého ženského přechodu, které obvykle nebývá spojeno s žádnými výraznějšími příznaky.

Jaké příznaky lze očekávat v perimenopauze?

Období, které se dostavuje zhruba pět let před ženským přechodem. Objevit se mohou návaly horka, podráždění, stres, potíže se spánkem, bolesti prsou, ale také problémy související s močením. Kromě změn nálad mohou ženy pociťovat i menší chuť na pohlavní styk.

Co je to postmenopauza?

Doba přicházející po menopauze. Ve své podstatě jde o čas po menopauze až do konce života ženy.

Ženský přechod – Co byste měli ještě vědět?

Ženský přechod se dá samozřejmě zvládnout prostřednictvím nejrůznějších doplňků přírodního původu. Když změníte životní styl, upravíte svoji každodenní stravu, zajistíte si dostatek pitného režimu a pohybu, můžete období menopauzy prožít bez úhony. To znamená, bez zbytečných bolestí, psychických problémů a změn nálad. Mezi osvědčené babské rady patří mateří kašička, sója, červený jetel a další. Vhod přijde určitě omezení kofeinu a alkoholu. Poté by pro Vás ženský přechod neměl být ničím dramatickým a rozhodně se ho nemusíte obávat.