Zkroťte dehydrataci s Rehydronem!

Rehydron

Co je rehydratační roztok?

Rehydratační roztok, někdy nazývaný také iontový nápoj, je speciálně navržený nápoj, který pomáhá doplnit tekutiny a elektrolyty ztracené během dehydratace. Dehydratace nastává, když tělo ztratí více tekutin, než přijme, například v důsledku průjmu, zvracení, horečky nebo nadměrného pocení. Elektrolyty, jako je sodík, draslík a chloridy, jsou minerály, které hrají důležitou roli v mnoha tělesných funkcích, včetně rovnováhy tekutin, svalových kontrakcí a nervových impulsů. Rehydratační roztoky obvykle obsahují vodu, elektrolyty a cukry v přesných poměrech, aby se maximalizovala absorpce a obnovila hydratace.

Kdy použít rehydratační roztok?

Rehydratační roztok je užitečný v situacích, kdy tělo ztratilo více tekutin a minerálů, než přijalo. Typickým příkladem je průjem a zvracení, ať už z jakéhokoli důvodu. Dále je vhodné sáhnout po rehydratačním roztoku při nadměrném pocení, například během sportovního výkonu v horku, nebo při pobytu v horkém a vlhkém prostředí. Rehydratační roztok je také užitečný při stavech spojených s horečkou, kdy tělo ztrácí tekutiny zvýšeným pocením. Vždy je důležité konzultovat s lékařem nebo lékárníkem, zda je rehydratační roztok pro vás vhodný a jak ho správně dávkovat.

Jak správně užívat rehydrataci?

Rehydratační roztoky pomáhají doplnit tekutiny a minerály ztracené během fyzické aktivity, průjmu nebo zvracení. Pro správné užívání rehydratace dodržujte pokyny na obalu. Obecně platí, že rehydratační roztok pijte po malých dávkách, a to i v případě, že nepociťujete žízeň. U dětí je vhodné podávat roztok po lžičkách nebo pomocí stříkačky. Důležité je také dbát na hygienu – roztok připravujte vždy z čerstvé vody a uchovávejte ho v chladu. V případě, že příznaky dehydratace přetrvávají i po užití rehydratace, vyhledejte lékařskou pomoc.

Děti a rehydratační roztoky

Dehydratace, tedy ztráta tekutin a minerálů, může děti potrápit obzvlášť v horkých dnech, při průjmech a zvracení. Rehydratační roztoky slouží k doplnění ztracených tekutin a elektrolytů, čímž pomáhají obnovit rovnováhu v dětském organismu. Na trhu jsou k dostání rehydratační roztoky v lékárnách bez předpisu. Pro děti jsou vhodné roztoky s nižší koncentrací sodíku a s příjemnou ovocnou příchutí. Důležité je podávat roztok po malých dávkách, aby nedošlo k podráždění žaludku. Vždy se řiďte pokyny na obalu a v případě pochybností se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Domácí rehydratační roztok

Dehydratace, neboli ztráta tekutin a minerálů z těla, může nastat z mnoha důvodů, jako jsou průjem, zvracení, horečka nebo nadměrné pocení. V mírných případech si můžeme pomoci domácím rehydratačním roztokem.

Připravíme ho smícháním 1 litru převařené vody, 6 lžiček cukru a 1/2 lžičky soli. Důkladně promícháme, dokud se cukr a sůl nerozpustí. Roztok pijeme po malých dávkách během celého dne.

Domácí rehydratační roztok je vhodný pro dospělé i děti. Není však vhodný pro lidi s onemocněním ledvin nebo srdce. V případě pochybností se vždy poraďte s lékařem.

Rehydratační roztok bez předpisu

Rehydratační roztoky bez předpisu jsou vaším nejlepším přítelem v boji proti dehydrataci způsobené průjmem, zvracením nebo nadměrným pocením. Tyto roztoky, dostupné v lékárnách bez lékařského předpisu, obsahují ideální poměr vody, cukru a solí, který pomáhá tělu rychleji se zotavit.

Při výběru rehydratačního roztoku se zaměřte na složení - hledejte roztoky s nízkým obsahem cukru a bez zbytečných sladidel a barviv. Pro děti jsou k dispozici speciální rehydratační roztoky s ovocnou příchutí, které jim usnadní jejich konzumaci.

Pamatujte, že rehydratační roztoky nenahrazují běžnou stravu a pitný režim. Vždy je důležité konzultovat s lékařem, pokud příznaky dehydratace přetrvávají nebo se zhoršují.

Rizika a upozornění

Investování s sebou vždy nese určitá rizika a je důležité si být těchto rizik vědom předtím, než se rozhodnete investovat. Hodnota investic může kolísat a v minulosti dosažené výnosy nejsou zárukou budoucích výsledků. Vždy existuje možnost, že o část nebo celou investovanou částku přijdete. Před investováním je vhodné konzultovat své investiční záměry s finančním poradcem, abyste se ujistili, že investice odpovídá vašemu investičnímu profilu a toleranci rizika. Pamatujte, že investování není vhodné pro každého a je důležité investovat pouze peníze, o které si můžete dovolit přijít.

Publikováno: 11. 06. 2024

Kategorie: zdraví

Autor: FrantisekSokol

Tagy: rehydron | lék na rehydrataci