Zkroťte své kouty vlasy: Tipy a triky pro dokonalý účes

Kouty Vlasy

Kouty vlasů: Co to je?

Kouty vlasů, ty záhadné víry na naší hlavě! Všichni je máme, ale málokdo ví, proč vlastně existují. Jde o spirálovitě rostoucí vlasy, které se stáčejí do jednoho bodu. Nejčastěji je najdeme na temeni hlavy, ale můžou se vyskytovat i jinde, například na čele nebo v týle. Jejich směr je dán už v prenatálním vývoji a je geneticky podmíněný. Takže za ně můžou rodiče, stejně jako za barvu očí nebo vlasů. Většina lidí má jeden nebo dva kouty, ale existují i tací, kteří jich mají více. A co teprve ti, co mají kout uprostřed čela? Tak to už je pořádná rarita!

Problémy s kouty vlasů

Kouty vlasů, ty záhadné víry na naší hlavě, které nám občas dokážou pěkně zkomplikovat styling. Proč se ale vůbec tvoří? Důvod tkví v genetice a specifickém uspořádání vlasových folikulů. U některých lidí rostou vlasy v kruhovém vzoru, což vytváří onen známý efekt víru. Ačkoliv jsou kouty vlasů naprosto přirozené, pro někoho mohou představovat estetický problém. Obzvlášť problematické bývají u delších vlasů, které se v místě víru rozdělují a odstávají. Naštěstí existuje několik triků, jak s nimi zatočit. Pomoci může správný střih vlasů, stylingové přípravky nebo fénování proti směru růstu vlasů.

Účesy pro kouty vlasů

Kouty vlasů můžou být někdy trochu otravné, ale s trochou kreativity se dají snadno zkrotit do trendy účesu. Pro elegantní look zkuste nízký drdol s pěšinkou uprostřed. Vlasy stáhněte dozadu do hladkého culíku a pak je obtočte kolem gumičky. Kouty nechte volně splývat podél obličeje pro jemný a romantický vzhled. Pokud máte raději něco hravějšího, vyzkoušejte dva francouzské copy. Rozdělte vlasy na dvě poloviny a zapleťte je do copánků. Kouty vlasů nechte volně splývat u obličeje a zafixujte je lakem na vlasy. Pro ležérnější styl zkuste messy drdol. Vlasy svažte do volného drdolu na temeni hlavy a kouty nechte volně splývat.

Tipy pro styling koutů vlasů

Kouty vlasů, ta malá zákoutí u obličeje, dokážou s celkovým vzhledem účesu pěkně zamávat. Zplihlé kouty můžou dodat unavený výraz, zatímco ty správně upravené prozáří celý obličej. Pro objem zkuste fénování přes kulatý kartáč směrem od hlavy. Vlasy pak nadzvedněte a zafixujte lakem na vlasy. Pro vlnitý look sáhněte po kulmě s menším průměrem a kouty natočte směrem od obličeje. Získáte tak ležérní plážové vlny. Pokud máte rádi elegantní styl, uhlaďte kouty vlasů gelem a zafixujte sponkami. Pro hravější look zkuste zaplést kouty do tenkých copánků a ty schovejte pod zbytkem vlasů.

Produkty pro kouty vlasů

Kouty vlasů, ať už kudrnaté, vlnité nebo nepoddajné, si zaslouží speciální péči. Na trhu existuje řada produktů, které jim dodají hydrataci, definici a lesk. Mezi nejoblíbenější patří bezoplachové kondicionéry a masky s obsahem bambuckého másla, kokosového oleje nebo aloe vera. Tyto ingredience vlasy zvláční, usnadní rozčesávání a zabrání krepatění. Pro definici a fixaci kudrn se skvěle hodí stylingové krémy, gely a pěny. Důležité je vybrat produkt vhodný pro váš typ vlasů a stupeň fixace. Nezapomeňte také na pravidelné zastřihování konečků, které podpoří zdravý růst a zabrání třepení.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: krása

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: kouty vlasy | části vlasů v oblasti spánků